Arkadiusz Piotrowski wierzy w powrót Zawiszy do A-klasy

O nastrojach, jakie panują w Zawiszy Dolsk przed rozpoczęciem nowego sezonu rozmawialiśmy z zawodnikiem tego zespołu – ARKADIUSZEM PIOTROWSKIM

(rozmowa została przeprowadzona przed śmiercią prezesa Ryszarda Ciszewicza)

FUJIGOL.PL: – Jakie nastroje przed inauguracja sezonu?
ARKADIUSZ PIOTROWSKI:Nastroje przed nowym sezonem jak najbardziej pozytywne. Frekwencja na treningach dopisywała. Rozegraliśmy spoko sparingów, w których udało się realizować założenia trenera i co ważne poprawiliśmy skuteczność pod bramka przeciwnika, wiec przystępujemy do nowego sezonu w optymistycznych nastrojach.
FUJIGOL.PL: – Jak do zespołu wkomponowała się młodzież czyli chłopacy z juniorów?
ARKADIUSZ PIOTROWSKI:Do naszego zespołu dołączyło kilku chłopaków z drużyny młodzieżowej i szybko zaaklimatyzowali się wśród seniorów. Już w meczach kontrolnych udowadniali swoją przydatność i jestem przekonany, że Malicki, Sławek, czy Kostuj będą już w tym sezonie odgrywać ważną rolę.
FUJIGOL.PL: – O co walczyć będzie Zawisza? Jakie cele stawia przed piłkarzami zarząd i trener?
ARKADIUSZ PIOTROWSKI:Najważniejszym celem jest dla nas powrót do A klasy, a czy uda się to w tym sezonie to już tylko od nas zależy. Nie mieliśmy spotkania na ten temat z zarządem, ale myślę, że każdy ma tego świadomość. Poza małymi wyjątkami udało się praktycznie utrzymać kadrę z ubiegłego sezonu, a do tego doszli ciekawi młodzi zawodnicy, więc myślę, że będzie dobrze. Każdy gra tutaj dla przyjemności, ale myślę, że gdy przyłożymy się do treningów i zdrowie dopisze to stać nas wysokie miejsce, które zapewni awans.
FUJIGOL.PL:Kto może być najgroźniejszym rywalem w walce o awans? W kim upatrujecie faworytów?
ARKADIUSZ PIOTROWSKI: Ciężko na tą chwilę powiedzieć. Nie znamy tych drużyn. Jeszcze w A klasie rywalizowaliśmy z Przemysławem Poznań i Lotnikiem Poznań, a pozostałe drużyny to dla nas nowość. Myślę, że po kilku pierwszym kolejkach będzie można powiedzieć kto będzie się bił o jakie cele.
Przypomnijmy, że ze względu na śmierć Prezesa Ciszewicza pierwszy mecz ze Szczytnikami został odwołany. Zawisza sezon rozpocznie w sobotę, kiedy to o 16.00 zmierzy się w Śremie z UKS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.