37-letni Damian Nawrocik strzela gole dla IKP Olimpia

Po meczu rezerw Kłosa Zaniemyśl z IKP Olimpia mieliśmy okazję porozmawiać z DAMIANEM NAWROCIKIEM – byłym piłkarzem Lecha Poznań, a aktualnie zawodnikiem IKP Olimpia Poznań

Damian Nawrocik (r. 1980) – rozegrał 95 spotkań w ekstraklasie, strzelił 16 goli. Z Lechem Poznań zdobył w 2004 roku Puchar Polski.

Damian Nawrocik w ataku na bramkę rezerw Kłosa Zaniemyśl

FUJIGOL.PL: – Wygrywacie w Zaniemyślu 2:0. Czy poprzeczka w A-klasie jest dużo wyżej zawieszona niż przed rokiem w B-klasie? Przypomnijmy, że wygraliście ją w imponującym stylu odnosząc 25 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek i mając bilans bramkowy 169:19.

DAMIAN NAWROCIK: – Na pewno jest troszkę inaczej tym bardziej, że jesteśmy beniaminkiem i każdy nasz rywal wie, w jakim stylu awansowaliśmy do A-klasy i starają nam się tutaj podnieść jak najwyżej poprzeczkę. Wiadomo jednak, że każdy mecz trzeba wybiegać bez względu na to, czy jest to A, czy B klasa. Także trzeba włożyć dużo wysiłku tym bardziej, że zespoły z niższych klas rozgrywkowych braki techniczne nadrabiają ambicją i wybieganiem. Każdy mecz jest twardy i trzeba się z tym liczyć.

FUJIGOL.PL: – Jak wysoko rezerwy Kłosa postawiły Wam dziś poprzeczkę?

DAMIAN NAWROCIK:Starali się jakimiś długimi podaniami uruchomić skrzydłowych. Myślę, że w środku pola nie mieli zbyt wiele do powiedzenia bo to my go opanowaliśmy. W drugiej połowie był moment, kiedy Kłos przejął inicjatywę i myślę, że gdyby nam strzelił kontaktową bramkę byłoby na pewno trudniej. Inna sprawa, że znów zawodziła nasza skuteczność, bo indolencja strzelecka była dość duża i mogliśmy wygrać wyżej.

FUJIGOL.PL: – Dzisiaj strzelił pan premierową bramkę na boiskach A klasy. Ile tych goli chce strzelić Damian Nawrocik w tym sezonie?

DAMIAN NAWROCIK:To nie ma dla mnie większego znaczenia. Najważniejsze, że mogę się jeszcze poruszać. Wiadomo, że bardziej zbliżam się do końca dlatego cieszę się każdym meczem i każdym treningIem, bo to dla mnie duża satysfakcja.

Nawrocik w koszulce IKP Olimpia Poznań

FUJIGOL.PL: – Niemniej forma na 90 minut jeszcze jest.

DAMIAN NAWROCIK:Wiadomo, że tempo jest troszkę inne. Jak się gra piłką, a przeciwnik za nią biega, to można tych sił zaoszczędzić. 90 minut na tym poziomie daję więc jeszcze radę, ale gdzieś wyżej byłoby już trochę gorzej.

FUJIGOL.PL: – Na koniec. Jaki jest cel IKP Olimpia na ten sezon?

DAMIAN NAWROCIK:Zakładamy sobie walkę o jak najwyższe miejsce, a celem jest awans.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.