Piłkarzom Warty przyświeca w tym sezonie jeden cel: awans do 100-lecie klubu

Dzisiaj zainaugurowany zostanie nowy sezon klasy okręgowej. Celem dla Warty Śrem jest awans na 100-lecie klubu.

W V grupie klasy okręgowej powalczą trzy zespoły z naszego regionu. Są to Warta Śrem, Kłos Zaniemyśl i Pogoń Książ.

Śremianie nie ukrywają, że cel mają jeden: awans do V ligi. W jego osiągnięciu mają pomóc Piotr Janicki, Maciej Pawłowski i Marek Kulczak, którzy dołączyli do zespołu. W sparingach Warciarze prezentowali się dobrze. Grali z reguły z zespołami z wyższych lig. Potrafili ograć 2:0 Pogoń Śmigiel, czy zremisować 3:3 z Kotwicą Kórnik (IV liga), czy Koroną Piaski (V liga). Jedynej porażki doznali z Obrą Kościan (IV liga).

Warciarze mają też dobry terminarz. Cztery z pięciu pierwszych spotkań zagrają bowiem w Śremie. Dzisiaj, o godzinie 17.00, na inaugurację podejmować będą Phytopharm Klękę.

Choć w Zaniemyślu nikt głośno o tym nie mówi, to Kłos także ma zespół, który może włączyć się do walki o awans. Grają w nim bowiem piłkarze z trzecioligową przeszłością. W 1 kolejce ekipa Grzegorza Burchackiego zagra w Miejskiej Górce.

Dużym wydarzeniem będzie mecz Pogoni z MTS Pawłowice. Kibice w Książu Wlkp. po kilkunastu latach doczekali się ponownego awansu drużyny do klasy okręgowej. Trener Marcin Tomaszewski będzie miał do dyspozycji tych samych zawodników, którzy odnieśli sukces. Dla beniaminka celem jest pewne utrzymanie i walka o górą połówkę tabeli. Piłkarzy Pogoni cechuje duża waleczność i zaangażowanie, a mogą także liczyć na wsparcie rzeszy kibiców, stąd na boisku w Książu Wlkp. o punkty będzie ciężko każdej z drużyn. Początek meczu o 17.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.