Wanga okazała się najlepszym zespołem sobotniego turnieju w Dalewie i zdobyła puchar KT-24 CUP

Piłkarze Wangi wygrali turniej KT-24 CUP w Dalewie. W finale po samobójczym trafieniu pokonali FC Po Nalewce.

W upalną sobotę chęć powalczenia o miano najlepszej drużyny turnieju zgłosiło ostatecznie 11 zespołów (w ostatniej chwili wycofała się jedna ekipa). Po eliminacjach z zawodami pożegnały się ekipy 40%, Nie daj się i 1 Maja, a osiem drużyn przebiło się do ćwierćfinałów. W nich aż trzykrotnie rozstrzygały karne. Po nich odpadł Międzychód, Orły Griezmanna i Tajfun, bo lepiej z 9 metra strzelali piłkarze Wangi, FC Po Nalewce i LKS Lubiatowo. W regulaminowym czasie wygrała jedynie ekipa Na spokojnie, która pokonała 2:0 Lutomierz Zamknięty.

W półfinałach Wanga po golu Zbigniewa Walkowiaka pokonała Lubiatowo, a bracia Makowscy zapewnili zwycięstwo 2:1 nad zespołem Na spokojnie.

W pojedynku przegranych Na spokojnie po trafieniu Kamila Makosza wygrało z LKS, a w finale kosztowny okazał się błąd Rafała Jańczyka. Bramkarz Wangi przepuścił do siatki podanie od Macieja Nawrota i to Wanga zdobyła trofeum.

Co ciekawe, zwycięzcy byli o krok od odpadnięcia już w ćwierćfinale, kiedy to szczęśliwie zremisowali 1:1 z Międzychodem strzelając wyrównującą bramkę w ostatniej akcji meczu.

Warto podkreślić wysoki poziom turnieju. Szybko pożegnały się ekipy Tajfuna i Lutomierzu, w których grali odpowiednio zawodnicy Promienia Krzywiń i Obry Kościan. Górą więc ŚREM, który obsadził trzy miejsca na podium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.