Niedzielne derby należały do piłkarzy KSGB Manieczki

W drugich tej jesieni derbach powiatu piłkarze KSGB Manieczki pokonali 6:0 Zawiszę Dolsk i zrehabilitowali się za derbową porażkę 0:6 z Pogonią Książ na inaugurację sezonu. W sobotę czekają ich trzecie derby – tym razem z UKS Śrem.

Niedzielne spotkanie z Zawiszą rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie otworzyli wynik za sprawą Kacpra Poźniaka. Kwadrans potem było już 2:0 po tym, jak podanie Poźniaka na bramkę zamienił Ernest Makowski. Gdy przed przerwą trzeciego gola dołożył Mateusz Kurzyński jasne stało się, że derby wygrają piłkarze KSGB. Na nic się zdało, że goście w II połowie wyszli na trzech obrońców i dwóch napastników. Bramki, która dodałaby im wiatru nie zdobyli, bo byli w niedzielę słabo dysponowani. W końcówce trafiali za to miejscowi, którzy wykorzystali fakt, że grający va bank rywale mocno się odkryli i zdobyli jeszcze trzy gole. W 74 minucie podwyższył Dawid Jakubiak, a w ostatnich minutach dwa gole zdobył Ernest Makowski.

Cieszę się z dobrej gry zespoły, wysokiej wygranej i faktu, że udało nam się zrehabilitować za porażkę z Żakami Taczanów, bo taki był nasz cel – powiedział trener Wojciech Onsorge, dla którego było to pierwsze zwycięstwo odkąd przejął zespół po zwolnionym Krzysztofie Stępie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.