Piotr Galusik w pojedynku z Dawidem Koralewskim

Remisem 2:2 zakończyły się derby pomiędzy Zawiszą Dolska, a Pogonią Książ. Wynik ten kosztował zespół Marcina Tomaszewskiego utratę lidera na rzecz UKS Śrem. Pogoń pierwsze miejsce może odzyskać w sobotę, bo podejmować będzie UKS na własnym boisku.

Derby w Dolsku mogły się podobać licznie zebranym kibicom. Oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko, a losy spotkania ważyły się do samego końca. W 5 minucie prowadzenie Zawiszy dał Hubert Kubiak, ale szybko wyrównał Piotr Galusik. W 18 minucie było już 2:1 dla gości, a bramkę zdobył Nikodem Gaszak. O ile w pierwszej połowie więcej okazji mieli goście, o tyle w drugiej zespołem lepszym był Zawisza. Wprawdzie Pogoń po kontrach mogła dobić miejscowych i pewnie ciężko byłoby im się już podnieść po stracie trzeciego gola, ale ambitna gra do samego końca przyniosła piłkarzom z Dolska zasłużoną bramkę na wagę remisu. Jej autorem w doliczonym czasie gry był Michał Zieliński.

Remis 2:2 oznacza dla Pogoni stratę pozycji lidera na rzecz UKS Śrem, który wygrał 5:1 z Turwią Turew. Aktualnie UKS ma punkt więcej od Pogoni i jest jedynym zespołem, który tej jesieni nie przegrał. Jeżeli piłkarze z Książa Wlkp. chcą odzyskać lidera, to muszą ten stan rzeczy zmienić.

Derby powiatu pomiędzy Pogonią, a UKS Śrem w sobotę o 15.00 na boisku w Książu Wlkp.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.