Trener Krzysztof Stępa nie jest już trenerem KSGB Manieczki. Został zwolniony po porażce 0:9 w Jaraczewie

Krzysztof Stępa nie jest już trenerem KSGB Manieczki. Został zwolniony po klęsce 0:9 z GKS Jaraczewo, mimo iż zespół zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli.

W niedzielę piłkarze KSGB Manieczki niewiele mieli do powiedzenia w starciu z mierzącą w awans drużyna z Jaraczewo i przegrali na boisku rywala aż 0:9.

– Takie rozmiary porażki to kompromitacja, ale jak to mówią lepiej raz przegrać 0:9 niż dziewięć razy po 0:1 – powiedział trener Krzysztof Stępa. – Niestety, zostaliśmy na sobotniej imprezie i nie było sił do gry. Byliśmy ciągle spóźnieni i zostawialiśmy rywalom zbyt wiele miejsca i swobody – dodał.

Jak się okazało wtorkowy trening był ostatnim, jaki trener Krzysztof Stępa poprowadził w Manieczkach. W środę rano zarząd KSGB wydał komunikat, w którym poinformował, że trener Stępa został zwolniony, a jego następcą do końca rundy będzie… bramkarz Wojciech Onsorge, który ma uprawnienia trenerskie.

– Nie można w tak kompromitujących rozmiarach przegrywać z Pogonią, czy GKS – mówi Damian Grabny, prezes KSGB Manieczki. – Można przegrać mecz, ale nie w takim stylu. Widząc, że idzie to w złym kierunku musieliśmy zareagować. Coś ewidentnie nie grało i stąd wspólnie z zarządem doszliśmy do wniosku, że nie ma co dłużej czekać i podjęliśmy taką decyzję  – tłumaczy.

Trener Stępa zespół objął w lipcu, po rezygnacji Dawida Cubala. Pod jego wodzą KSGB odniósł 4 zwycięstwa, zanotował 1 remis i doznał 3 porażek. Po 8 kolejkach zespół zajmuje 4 miejsce w tabeli.

Trener Stępa pracował w Manieczkach zaledwie trzy miesiące

– Byłem zaskoczony taką decyzją, bo nasza sytuacja w tabeli nie była zła, a wręcz dobra. Może klub ma większe aspiracje, nie wiem – mówi Krzysztof Stępa. – W mojej ocenie zarząd się pospieszył z tą decyzją, ale taka dola trenera. Nie pozostaje mi nic jak ją uszanować. Życzę drużynie jak najlepiej – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.