Trener Piotr Sołtysiak końcówkę meczu z Pogonią Lwówek oglądał z trybun. Dzisiaj także nie zasiądzie na ławce trenerskiej

Dzisiaj w samo południe Kotwica Kórnik podejmować będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce. Na ławce zabraknie jednak trenera Piotra Sołtysiaka.

Brak trenera Sołtysiaka to efekt czerwonej kartki, którą szkoleniowiec Kotwicy został ukarany w Lwówku. Kotwica prowadziła do przerwy 2:0 po trafieniach Dawida Urbanka, ale ostatecznie padł remis 2:2.

Kórnicki zespół stracił bramkę w 55 minucie i Pogoń “złapała” kontakt. Dwie minuty później doszło do sytuacji, która zmieniła całe oblicze meczu.

Niestety, sędzia swoją skandaliczną decyzją nas skrzywdził – mówi trener Piotr Sołtysiak. – W sytuacji kiedy napastnik Pogoni faulował Tymka Gapskiego i obaj upadli na murawę przed polem karnym wskazał na przewinienie naszego zawodnika i pokazał mu żółtą kartkę. Wcześniej już miał jedną, więc wyjął czerwoną. Decyzję tą słowami “wydrukowany ten faul” skomentował Piotr Kalak i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Do końca już graliśmy więc w dziewięciu – relacjonuje trener.

Zrobiło się nerwowo. Podczas przerwy na uzupełnienie płynów trener Sołtysiak został po raz pierwszy napomniany przez sędziów, a w 78 minucie wyrzucony z boiska.

Moi zawodnicy nie zdążyli podejść do ławki, żeby się napić, a sędzia już kazał im wracać na boisko, więc zwróciłem mu uwagę. Było nerwowo to fakt. Potem techniczny uspokajał ławkę, więc powiedziałem mu, że ma sobie iść, bo damy sobie radę i główny odesłał mnie na trybuny – mówi trener Sołtysiak. – W 86 minucie gospodarze wyrównali, a sędzia doliczył 9 minut. Udało się utrzymać remis, który w takich okolicznościach trzeba szanować i doceniać punkt. Niemniej, przypomniały mi się lata 90 i afera z “Fryzjerem”. Pamiętam za czasów, kiedy jeszcze grałem, że do Świnoujścia, czy Kołobrzegu jechało się na wycieczkę, bo o punkty było ciężko – dodał.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.