Polonia II Środa pokonała UKS Śrem 1:0 i awansowała do II rundy

Piłkarze Warty Śrem i Kłosa Zaniemyśl awansowali do II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Odpadły z kolei ekipy UKS Śrem i KSGB Manieczki.

Warta pewnie pokonała na wyjeździe 1920 Mosina. A-klasowcy nie mieli żadnych argumentów przeciwko śremskiej drużynie i przegrali 0:6. Po dwie bramki zdobyli Mikołaj Berger i Kamil Szymandera, a po jednej dołożyli Hubert Sciak i Maksymilian Makowski. Warto zauważyć, że trener Sciak po raz pierwszy w tej rundzie wystąpił w roli grającego trenera. Zmienił w przerwie Bartosza Skrzypczaka i zaliczył trafienie oraz dwie asysty. Czy to oznacza, że zobaczymy go na boisku także w sobotę, w meczu o punkty z Polonią II Środa?

Awansował także Kłos Zaniemyśl, który po dwóch trafieniach Szymona Grzelaka wygrał 2:1 z Avią Kamionki.

Z pucharami pożegnał się UKS Śrem. O awansie Polonii II Środa zadecydował rzut karny. Długo zanosiło się na to, że będzie ich cała seria, bo utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w 80 minucie po faulu obrońcy Kłosa w polu karnym goście wykorzystali “jedenastkę” i zapewnili sobie awans.

Żadnych szans z Przemysławem Poznań nie miał z kolei KSGB Manieczki. A-klasowcy przegrali z grającymi w klasie okręgowej rywalami 2:7, a mogło się skończyć dwucyfrówką.

Mecze II rundy 11 września, ale Warta i Kłos muszą czekać na losowanie, aby poznać rywali.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.