Zawisza szczęśliwie zremisował w Głuchowie 3:3

Stalowymi nerwami wykazał się Hubert Kubiak. 22-letni pomocnik Zawiszy Dolsk w 87 i 91 minucie wykorzystał dwa rzuty karne zapewniając drużynie remis w meczu z LZS Głuchowo.

Inauguracyjne spotkanie Zawiszy w Głuchowie miało swoją dramaturgię. Problemy drużyny z Dolska zaczęły się już w drodze, bowiem awarii doznał autokar i na mecz zespół dotarł 20 minut przed jego rozpoczęciem.

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Zawiszy. Goście z Dolska trafili do siatki w 40 minucie w niecodziennych okolicznościach. Adrian Szklanny wykonywał rzut wolny z własnej połowy. Dośrodkował piłkę w pole karne rywali. Piłka odbiła się na 16 metrze i przelobowała bramkarza, który źle obliczył jej lot. Wcześniej dwie dobre okazje miał Adrian Grześkowiak, ale strzelał prosto w bramkarza, a słupek uratował gospodarzy po uderzeniu Karola Idkowiaka. Miejscowi także mieli swoje szanse. Przy stanie 0:0 napastnik przestrzelił z bliska głową, a tuż przed przerwą mógł być remis, ale Zawiszę udaną interwencją uratował Przemek Walkiewicz.

Druga połowa rozpoczęła się niefortunnie dla gości, bowiem po faulu Zbigniewa Kukowieckigo z karnego wyrównał Szymon Pawłowski. Zaraz potem rzut rożny przyniósł drugie trafienie LZS i to Zawisza musiał gonić wynik. Groźniejsi z kontry byli jednak rywale. Najpierw Adrian Szklanny wybił piłkę z pustej bramki, ale w 80 minucie jego nieporozumienie z Kukowieckim wykorzystał Mateusz Ziaja, który znalazł się sam na sam i nie zmarnował okazji. Było 3:1 dla miejscowych i wydawało się, że jest po zawodach. Trener Zawiszy zagrał jednak “va bank” na trójkę obrońców posyłając do linii ataku środkowego obrońcę. To się opłaciło. W 87 minucie bramkarz LZS faulował Remigiusza Szyszkę, a w pierwszej minucie dolicznego czasu faulowany był Adrian Grześkowiak. Dwie jedenastki w ciągu czterech minut wykonał Hubert Kubiak. Etatowy egzekutor zachował stalowe nerwy i dwukrotnie trafił ratując remis.