UKS Śrem pokonał Pogoń 3:2. O piłkę walczą Norbert Konieczny i Tomasz Molka

Piłkarze UKS Śrem pokonali Pogoń Książ 3:2, a KSGB Manieczki wyeliminował po karnych Lotnika Poznań w rozegranych dzisiaj meczach rundy wstępnej Pucharu Polski.

W Śremie mieliśmy dziś przedsmak tego, co czeka nas w zbliżającym się sezonie A klasy. W ramach rundy wstępnej spotkały się dwa zespoły, które będą w gronie faworytów do awansu. W UKS Śrem o takim celu mówi się wprost, w Pogoni nikt głośno o tym nie mówi, ale wyniki sparingów pokazały, że zespół z Książa Wlkp. będzie się liczył.

Zaczęło się dobrze dla Pogoni, bowiem już w 5 minucie prowadzenie zapewnił Piotr Galusik. Szybko wyrównał jednak Jakub Szymański, który zaraz potem trafił na 2:1. W 23 minucie napastnik UKS został faulowany w polu karnym po oddanym strzale i choć goście protestowali to sędzia podyktował “jedenastkę”. Tą na bramkę zamienił Dawid Biernat i do przerwy było 3:1.

Druga połowa należała do Pogoni, która zaraz na początku stworzyła sobie trzy dobre okazje. Najlepszą po akcji Filipa Osińskiego zmarnował Kamil Galusik, który przestrzelił nad poprzeczką. UKS bronił korzystnego wyniku, ale w 83 minucie odżyły nadzieje Pogoni. Faulowany był Osiński, a bramkę kontaktową z karnego strzelił Piotr Galusik. Już do końca wynik się nie zmienił i to UKS Śrem zagra w I rundzie z Polonią II Środa.

Awansowali także piłkarze KSGB Manieczki. Do przerwy przegrywali oni w Poznaniu z Lotnikiem 0:2, ale dwa gole Mateusza Kurzyńskiego sprawiły, że mecz zakończył się remisem 2:2. Karne lepiej strzelali piłkarze KSGB i to oni awansowali do kolejnej rundy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.