Dawid Urbanek mógł w pierwszej połowie zdobyć cztery gole, a nie trafił ani razu

W środowym sparingu Kotwica pokonała Wartę Śrem 6:3. Goli mogło paść jednak znacznie więcej. – “Setek” było na 15:5 – podsumował trener Piotr Sołtysiak.

Oba zespoły dzielą dwie klasy rozgrywkowe i to na boisku w Szczodrzykowie było widać. Piłkarze Kotwicy przeważali i stwarzali okazje, ale razili nieskutecznością. Sam Dawid Urbanek mógł do przerwy mieć gat-tricka, ale obił słupek, poprzeczkę i bramkarza w sytuacji sam na sam, a także posłał piłkę z siedmiu metrów “Panu Bogu w okno”. Niespodziewanie w 20 minucie prowadzenie objęła Warta, po tym jak Adrian Owczarek idealnie wrzucił na głowę Bartosza Skrzypczaka, a ten skierował piłkę do siatki.

Sparingowa wpadka Warty

Kotwica szybko jednak wyrównała po golu Kamila Owczarzaka, a przed przerwą na 2:1 trafił Witold Walkowiak, ale sam wynik nie oddawał przewagi, jaką mieli czwartoligowcy.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, ale Warta potrafiła odgryźć się kórnickiej drużynie. Zaraz na początku pudło meczu zaliczył Oskar Baraniak, który nie trafił z trzech metrów do pustej bramki. Zrehabilitował się jednak chwilę potem strzelając na 3:1. Po błędzie i stracie Mieszka Pytlaka, który stracił piłkę na rzecz Adriana Owczarka kontaktowego gola zdobył Michał Wiśniewski. Kotwica odskoczyła na dwa gole po bramce Krzysztofa Stępińskiego, ale Bartosz Skrzypczak trafił na 4:3. Dopiero gole Stępińskiego i Michała Nowaka przypieczętowały zwycięstwo Kotwicy.

Z całym szacunkiem dla Warty, ale nie powinniśmy stracić trzech goli z rywalem grającym dwie klasy niżej – powiedział trener Piotr Sołtysiak. – My z kolei raziliśmy nieskutecznością, bo wynik powinien być dwucyfrowy – dodał.

Dzisiaj o 18.30 Kotwica gra w Kórniku ostatni sparing z Huraganem Pobiedziska, a także dziś (pół godziny później) w Książu Wlkp. Warta zmierzy się z A-klasową Pogonią.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.