Kamil Szymandera jesienią rozegrał wszystkie spotkania w klasie okręgowej od pierwszej do ostatniej minuty

Przez sześć dni Kamil Szymandera – 18-letni piłkarz Warty Śrem, przebywał na testach w trzecioligowej drużynie rezerw Lecha Poznań. Pokazał się z dobrej strony, ale na swoją szansę musi jeszcze poczekać.

Sobotnim sparingiem z Lubuszaninem Trzcianka Kamil Szymandera (rocznik 2001) zakończył testy w drużynie rezerw Lecha, gdzie od poniedziałku przebywał we Wronkach i trenował z zespołem. Przez ten czas przyglądał mu się trener Dariusz Żuraw oraz jego asystenci.

Przez sześć dni utalentowany piłkarz Warty przebywał na testach w rezerwach Lecha Poznań

Sobotni mecz kontrolny był ostatnim etapem testów. Trzecioligowe rezerwy Lecha zremisowały z liderem IV ligi 3:3, a Kamil Szymandera rozegrał drugie 45 minut.

– Trener wystawił dwie jedenastki. Zagrałem po przerwie na środku obrony i grało mi się dobrze – mówi Kamil Szymandera. – Po sparingu dowiedziałem się jednak, że póki co trener nie zdecydował się, abym dołączył do drużyny na stałe. Poinformował mnie, że będę przez nich pół roku obserwowany i w lipcu być może znów zostanę zaproszony na tygodniowe testy i treningi – tłumaczy. – Niemniej, z tego pobytu jestem bardzo zadowolony. To inny świąt, inna bajka – mówi 18-latek.

18-latek zagrał 45 minut w sparingu rezerw Lecha z Lubuszaninem Trzcianka

Występ Kamila Szymandery w barwach rezerw Lecha przeciwko Lubuszaninowi oglądał jeden z trenerów Warty, a na co dzień kolega z drużyny seniorów – Adrian Chwaliszewski.

Kamil nie miał łatwego zadania, bo przyszło mu walczyć z o głowę wyższym napastnikiem, ale spisał się według mnie dobrze. Nie było widać, że to “chłopak z okręgówki” – podsumował Adrian Chwaliszewski.

Warto dodać, że Kamil Szymandera jako junior miał pewne miejsce w składzie seniorów drużyny Marka Wilczyńskiego. Jedyny rozegrał jesienią komplet spotkań  od pierwszej do ostatniej minuty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.