Piłkarze z Manieczek cieszyli się z pierwszego zwycięstwa w sezonie

Do szóstej kolejki przyszło czekać kibicom KSGB Manieczki na pierwsze zwycięstwo i punkty w A klasie. Przełamanie nastąpiło w meczu z KS Łopuchowo.

Niedzielny mecz znów rozpoczął się fatalnie dla zespołu Dawida Cubala, bowiem w 10 minucie prowadzenie objęli goście. To utrzymywało się do 34 minuty. Wtedy na strzał z dystansu zdecydował się debiutujący w KSGB Mateusz Kurzyński i piłka wylądowała w siatce.

W 41 minucie kibice oglądali świetne uderzenie lewą nogą Ernesta Makowskiego, przy którym bramkarz z Łopuchowa odprowadził tylko piłkę wzrokiem do siatki. Trzy minuty potem Ernest Makowski uderzył z 25 metrów, a piłka otarła się jeszcze o głowę obrońcy, zmyliła bramkarza i wpadła do siatki. Gdy wydawało się, że na przerwę gospodarze zejdą z dwubramkową zaliczką w ostatniej akcji pierwszej części goście zdobyli kontaktową bramkę po rzucie rożnym i wrócili do gry.

W 70 minucie był remis 3:3 i zanosiło się na podział punktów. Tymczasem w 82 minucie zwycięstwo i trzy punkty drużynie z Manieczek zapewnił Arkadiusz Lewandowicz, który zmaga się z kontuzją. Na ławce siedział “awaryjnie” i na boisku miał się wcale nie pojawić, a został bohaterem spotkania.

Pechowcem został z kolei Ernest Makowski, który dwie bramki okupił kontuzją kostki po tym, jak został bezpardonowo zaatakowany od tyłu przez rywala, który za brutalny faul nie obejrzał nawet żółtej kartki, choć przewinienie kwalifikowało się nawet na czerwony kartonik.

Niefrasobliwość przy stanie 3:1 i bramka stracona do szatni sprawiły, że skomplikowaliśmy sobie ten mecz. Najważniejsze jednak, że po trudnym początku w końcu się przełamaliśmy – powiedział Dawid Cubal. – Te punkty były nam potrzebne. Trzeba teraz pójść za ciosem i zdobyć kolejne, bo przed nami trzy spotkania z drużynami, które sąsiadują z nami w dole tabeli. Aby je zdobywać nie możemy jednak tracić tylu goli – dodał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.