Warta pokonała rezerwy trzecioligowej Polonii Środa 4:0

W kolejnym sparingu grająca bez kilku podstawowych zawodników Warta pokonała rezerwy trzecioligowej Polonii Środa 4:0.

W niedzielę do Środy Wlkp podopieczni Marka Wilczyńskiego udali się zaledwie w 13-osobowym składzie. Głównie ze względu na urlopy i okres wakacyjny w meczu z rezerwami Polonii trener nie mógł skorzystać m.in. z Huberta Sciaka i Arkadiusza Trzcińskiego, którzy wiosną stanowili o sile zespołu, a także Mateusza Jasia, Norberta Koniecznego, Filipa Jurgi, czy Dawida Wąsowicza.

Szansę pokazania się od pierwszej minuty otrzymali juniorzy Borys Kaptur i Jakub Wojciechowski, a po przerwie także Jakub Kozłowski. W wyjściowej jedenastce zagrali jeszcze dwaj inni młodzieżowcy – Kamil Szymandera i Mateusz Maśliński.

Z kolei nowy trener rezerw Polonii – Marcin Woźniak, także nie miał do dyspozycji 14 zawodników, a z szerokiej kadry I zespołu wystąpili tylko Błaszak i Kaźmierczak, którzy patrząc na wzmocnienia poczynione przez prezesa Rafała Ratajczaka mają małe szanse na grę w III lidze.

W pierwszej, wyrównanej połowie niewiele się działo pod obiema bramkami, a gra toczyła się głownie od pola karnego do pola karnego. Oba zespoły oddały po jednym groźnym strzale, z którymi poradzili sobie bramkarze.

Po przerwie upadł dał się we znaki zawodnikom obu drużyn, bo mecz zrobił się bardziej otwarty, co z kolei przekładało się na sytuacje podbramkowe. Od początku inicjatywa należała do Warciarzy, którzy uzyskali optyczną przewagę, ale z kontry pierwsi gola mogli zdobyć Poloniści, tyle, że strzał Błaszaka na rożny sparował Kuchnicki. Śremski zespół przewagę udokumentował w 65 minucie, kiedy gola dającego prowadzenie strzelił Jakub Wojciechowski. Warciarze napoczęli w ten sposób rywali dobijając ich trzema trafieniami. Na 2:0 podwyższył Mikołaj Maśliński, a w samej końcówce dwukrotnie trafił Patryk Słomczyński. Goli mogło paść znacznie więcej, bo dwie “setki” zmarnowała Polonia, a dla Warty kolejne bramki mogli strzelić Krzysztof Chwaliszewski i Jakub Wojciechowski (obaj w dogodnych okazjach strzelali nad poprzeczką).

Warta pokonała swojego ligowego rywala 4:0, ale mecz o punkty będzie z pewnością zupełnie inną “bajką”. Śremski zespół zasilą przede wszystkim Sciak i Trzciński, ale też Polonia skorzysta z pewnością z “posiłków” z pierwszego zespołu.

Obie drużyny o punkty w lidze zagrają już 2 września w Środzie Wlkp.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.