W pierwszym sparingu tego lata Pogoń pokonała Orkan Jarosławiec 3:1

Zaledwie 15-letni Adam Garbarczyk zadebiutował w drużynie seniorów Pogoni i w wygranym 3:1 sparingu z Orkanem Jarosławiec strzelił dwa gole!

Sobotni debiut Marcina Tomaszewskiego w roli trenera seniorów wypadł bardzo dobrze. Pogoń pokonała o klasę wyżej grającego rywala 3:1, a prowadzący to tej pory juniorów młodszych 34-letni trener dał też szansę debiutu kilku swoim młodym podopiecznym. Przeciwko Orkanowi zagrało paru 16-latków, dla których było to pierwsze zetknięcie z seniorską piłką, a prawdziwe “wejście smoka” do drużyny seniorów zaliczył zaledwie 15-letni Adam Garbarczyk. Młody napastnik strzelił bowiem dwa gole.

Spotkanie było wyrównane. W I połowie optyczną przewagę miał Orkan, ale niewiele z tego wynikało, bo okazji pod obiema bramkami było niewiele. Gdy wydawało się, że do przerwy gole nie padną w 40 minucie faulowany w polu karnym był Maciej Maćkowiak, a “jedenastkę” na bramkę zamienił Sebastian Rodziak. W 60 minucie na 2:0 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej Adam Garbaczyk, który zachował zimną krew w sytuacji sam na sam. Orkan strzelił kontaktową bramkę, ale ostatnie słowo należało do Pogoni. Po podaniu Łukasza Bazanowskiego wynik meczu na 3:1 ustalił Adam Garbaczyk. 15-latek zaimponował stoickim spokojem i precyzją idealnie lobując bramkarza gości.

Dzisiaj o 18.30 Pogoń zagra w Książu z Heliosem Czempiń, który w niedzielę zremisował z Promieniem Krzywiń 1:1.