Młodzi Warciarze cieszyli się ze zwycięstwa

Dużo radości sprawiło orlikom młodszym Warty Śrem dzisiejsze zwycięstwo nad Lasem Puszczykowo.

Choć każdy (no może jeszcze nie wszyscy) to wie, że wyniki w szkoleniu dzieci nie są najważniejsze, to jednak zawsze miło jest wygrać i widzieć uśmiech oraz zadowolenie młodych piłkarzy.

W środę swój mecz Ligi Mistrzów rozgrywali orlicy młodsi Warty z rocznika 2008. Grupa mniej zaawansowana walczy w III lidze WZPN, a ponieważ jest na początku swojej piłkarskiej przygody to jesienią częściej schodzi z boiska pokonana. Jak wiadomo ciągłe porażki “bolą” a czasem również zniechęcają i odbierają chłopcom motywację. Rola trenera, a także rodzica jest wówczas bardzo ważna. Każdy chce bowiem za wykonaną pracę otrzymać wynagrodzenie. Dla chłopców grających w piłkę taką nagrodą za pot wylany na treningach są gole i zwycięstwa.

W środę 10-latkowie z Warty Śrem mieli tą przyjemność przekonać się, że warto słuchać rad oraz poleceń trenera i ciężko, a przede wszystkim systematycznie pracować na treningach, bo tylko tak można wspólnymi siłami osiągnąć efekty.

Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale każdy potrzebuje bodźca do dalszej pracy. Taki z pewnością mają młodzi adepci Akademii Warty, którzy po porażce 2:7 na inaugurację z Adalbertusem Dalewo poznali smak zwycięstwa i pokonali rówieśników z Lasu Puszczykowo 6:4. Bramki strzelali: Filip Łączny (2), Filip Dutkiewicz, Hubert Idczak, Wiktor Dębski i Ignacy Maćkowiak, ale na brawa zasłużył cały zespół. Warto dodać, że bardzo dobre spotkanie rozegrał Miłosz Zgoła, który obronił rzut karny.

W nagrodę galeria 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.