Czy Pogoń wybiła Warcie IV ligę z głowy?

Po udanym poprzednim sezonie Warta ma aspiracje by w nowym włączyć się do walki o IV ligę. Czy ma na to szanse? Przegrany 1:3 sparing z A-klasową Pogonią Książ daje poniekąd odpowiedź, ale trzeba pamiętać, że sparing to tylko sparing.

– Gdyby Pogoń co tydzień grała mecze z Wartą to pewnie walczyłaby o awans do „okręgówki” – powiedział nam Maciej Buszewicz, piłkarz Warty w przerwie środowego (10.08.) sparingu z Pogonią, po czym dodał z uśmiechem: – Nie pamiętam kiedy tutaj wygrałem. Coś w tym jest, że na Wartę piłkarze Pogoni zawsze motywują się podwójnie.

Po 45 minutach A-klasowcy prowadzili z grającymi o klasę wyżej piłkarzami ze Śremu 2:0, a gdyby nie dwie udane interwencje Rafała Jańczyka to wynik mógłby być wyższy. Warta odpowiedziała poprzeczką Adriana Chwaliszewskiego i bramką – tyle, że ze spalonego – Bartosza Skrzypczaka. Nowy nabytek śremskiego zespołu zdobył kontaktowego gola w drugiej połowie, ale Pogoń nie była dłużna. Piotr Galusik w pojedynkę wymanewrował słabo spisującą się w tym meczu defensywę Warty i podwyższył na 3:1. Wynik już do końca nie uległ zmianie, choć śremianie próbowali jeszcze coś wskórać.

Zdobyli nawet drugą bramkę, ale zdaniem sędziego ponownie ze spalonego. Najlepszym zawodnikiem środowego meczu był Dawid Biernat. Autor jednej z bramek dla Pogoni rządził w środku pola i po raz kolejny pokazał, że będzie solidnym wzmocnieniem, o ile nie filarem drużyny z Książa Wlkp.

Z kolei porażka z A-klasowcem na niespełna dwa tygodnie przed walką o punkty musi martwić trenera Damiana Skrzypczaka, tym bardziej, że w słabym stylu. Co najgorsze dziurawa jak szwajcarski ser jest obrona Warty. Czy grający trener śremskiego zespołu zdoła poukładać te „klocki” na czas? Przekonamy się o tym 19 sierpnia, kiedy pojedynkiem na własnym boisku ze Zjednoczonymi Trzemeszno Warciarze zainaugurują sezon 2017/2018.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.