Nikogo się nie boimy! fujigol.pl
Nikogo się nie boimy! fujigol.pl "oko w oko" z Tomaszem Nawrotem - trenerem Kotwicy

Panie trenerze, co tu dużo mówić zaliczyliście falstart, jakim jest porażka 0:3 z Mieszko Gniezno przed własną publicznością. Nie tak zapewne wyobrażał pan sobie inaugurację sezonu. Co zaważyło o porażce?

Tomasz Nawrot (trener Kotwicy Kórnik) – O naszej porażce przesądził fakt, że sami nie wykorzystaliśmy tych okazji, jakie mieliśmy do momentu straty pierwszej bramki. Były trzy takie sytuacje, ale zabrakło finalizacji. Myślę, że gdybyśmy którąś z nich zamienili na bramkę wówczas mecz potoczyłby się zupełnie inaczej, a role odwróciły. Nie mam pretensji do zespołu, bo zaangażowania i determinacji nie można odmówić.

Kotwica poczyniła duże wzmocnienia. W porównaniu do poprzedniego sezonu w pierwszym składzie wyszło aż 6 nowych zawodników. Może potrzeba czasu?

– Na pewno czasu nie było zbyt wiele i gdzieś tego zgrania oraz zrozumienia na boisku czasem jeszcze brakuje. Jestem jednak przekonany, że z każdym meczem będzie to funkcjonowało coraz lepiej, także zgodzę się z tym, że czas jest nam potrzeby i musimy być cierpliwi.

Mieszko mimo iż jest beniaminkiem pokazał się w Kórniku z bardzo dobrej strony. To zespół, który może się liczyć w walce o czołówkę?

– Tak. Powalczą o miejsce w pierwszej piątce, a i my chcemy w niej być, także uważam, że spotkały się dwa dobre zespoły.

Już w sobotę przed Kotwicą kolejne wyzwanie. Do Kórnika przyjedzie Tarnovia Tarnowo Podgórne, która na inaugurację rozbiła mistrza poprzedniego sezonu Lubuszanina Trzciankę 4:0, a gole strzelali ex Lechici: Ślusarski (2), Telichowski i Zakrzewski. Obawia się trener tego meczu?

– Do każdego rywala podchodzimy z szacunkiem, ale nikogo się nie boimy. Choć Tarnovia ma w swoich szeregach piłkarzy z przeszłością ekstraklasową, to my także znamy swoją wartość. Jesteśmy świadomi tego, jaki mamy zespół i ile jest w nim jakości, także będziemy walczyć o trzy punkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.