Firma Green Bike została głównym sponsorem rozgrywek Ligi Halowej w Śremie. Taką informację podał Daniel Cicharski – prezes Śremskiego Sportu dodając, że w ostatni weekend października ruszy Green Bike Ekstraliga.

Ze względu na remont basenu i prace na obiekcie przy Staszica organizatorzy śremskiej “halówki”, a więc przedstawiciele Śremskiego Sportu spotkali się z przedstawicielami drużyn w sali Biblioteki Publicznej. Jak co roku zainteresowanie było duże, bowiem stawiło się ponad 30 osób.

Zebranych powitał prezes Cicharski, który na dzień dobry oznajmił dobrą nowinę.

Dzisiaj podpisaliśmy pięcioletnią umowę z długo przez nas poszukiwanym sponsorem rozgrywek. Została nim firma Green Bike, także bardzo się z tego cieszymy – powiedział prezes Śremskiego Sportu, który wywołał do głosu Krzysztofa Lewandowskiego. To on od nowego sezonu odpowiedzialny będzie za Ligę Halową. Lewandowski w kilku punktach przedstawił zebranym znaczące zmiany, jakie nastąpią od nowego sezonu.

Istotną jest gra do linii. – To dla państwa bezpieczeństwa – powiedział Krzysztof Lewandowski argumentując taką decyzję względami technicznymi.

Nowym, ale już wcześniej zapowiadanym pomysłem jest utworzenie Ekstraligi, w którą zmieni się I liga i zespoły w niej grające bądź te, które do niej awansowały. W każdej drużynie Green Bike Ekstraligi będzie mogło grać po 4 zawodników zrzeszonych do IV ligi włącznie, co także jest innowacją, bowiem do tej pory grać mogli piłkarze występujący maksymalnie w okręgówce. Z kolei w I i II lidze, a jeżeli będzie duże zainteresowanie to także III w każdym zespole grać będzie mogło 2 zawodników zrzeszonych także do IV ligi. Rozgrywki sędziować będą Paweł Pietrzak i Roman Zegar, a pomagać mają im sędziowie techniczni (pracownicy Śremskiego Sportu). Sędzia Pierzak wniósł, aby w związku z grą na auty wprowadzić 2 minuty zatrzymywania czasu przy różnicy bramek nie większej niż 2. Do tej pory była to 1 minuta. Radosławowi Nawrockiemu z AR Sport nie do końca podobało się, że dopuszczono do gry zawodników z IV ligi i pytał organizatorów, czy można ten punkt poddać pod głosowanie i zrobić tak, żeby grać mogli Ci czwartoligowcy, którzy są już od lat związani z daną drużyną. Organizatorzy nie wyrazili na to zgody i słusznie, bo po 1 byłyby niejasności, a po drugie piłkarz “związany” np. z Totemem niekoniecznie w nowym sezonie musi chcieć tam dalej grać. Jeden z zawodników z niższych lig pytał, czy w Pucharze Ligi też będzie mogło grać czterech zawodników z Ekstraligi wnosząc jednocześnie, że sprawiedliwiej byłoby gdyby było 2. Grażyna Matysiak ze Śremskiego Sportu odpowiedziała, że przedyskutują tą kwestię we własnym groni i podejmą decyzję informując o tym uczestników.

Zebranie przebiegało sprawnie jak nigdy. Organizatorzy ligi wykazali się stanowczością pokazując, że wiedzą co robią i są przekonani co do słuszności ich decyzji. Nowe ma oznaczać zmiany na lepsze i oby tak to właśnie było.

Zgłoszenia do ligi przyjmowane będą do 2 października, a na 14-15 planowane są ewentualne baraże. Inauguracja sezonu ma nastąpić w ostatni weekend października.

Organizatorzy poinformowali też, że w tym roku zmianie nie ulegnie wpisowe do ligi i wynosić będzie 800 zł. Śremski Sport chce także reaktywować Ligę Oldbojów. Obniżono wiek dolny od 35 lat. Aby liga ruszyła musi zgłosić się minimum sześć drużyn.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.